ABD’de Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri için oy verme işlemleri başladı!

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimi için ABD’de yaşayan seçmenler de sandık başına gidecek. Son yılların en kritik seçimi olan bu tarihte tüm seçmenlerin oylarını kullanması oldukça mühim.

ABD’DE 14 MAYIS SEÇİMİ NASIL OLACAK?

ABD genelinde bulunan 134 bin 246 seçmenin oylarını doğru şekilde kullanması Türkiye için oldukça önemli. Yurtdışında çeşitli bölgelerde yer alan vatandaşlarımız için farklı birimlerde kurulan oy kullanma merkezleri aynı şekilde ABD’de de faaliyete girecek.

ABD, bugünden itibaren seçmenler için oy verme işlemlerini farklı noktalarda başlattı. Oy kullanacak olan seçmenler, 29 Nisan-7 Mayıs’ta Washington Büyükelçiliği’nin yanı sıra New York, Boston, Chicago, Los Angeles, Miami ve Houston Başkonsolosluklarında 09.00-21.00 saat aralığında oy kullanabilecek.

New York Başkonsolosluğu görev bölgesinde yer alan Türkevi’nin yanı sıra New Jersey ve Long Island’da ise 29 Nisan-1 Mayıs’ta 09.00-18.00 saat aralığında oy kullanma işlemi için ek sandık birimleri bulunacak.

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalması durumunda 28 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci tur için belirtilen temsilciliklerde 20-24 Mayıs’ta oy kullanılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir