Elif Çakır’dan Erdoğan’a: Madem öyle, Kılıçdaroğlu’na “Ben Sünni olduğumu söylüyorum sen de Alevi olduğunu söyle” diye niye sesleniyordunuz?

Karar yazarı Elif Çakır, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” videosuyla ilgili olarak, “Kılıçdaroğlu’nun ‘Alevi’ videosu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bir hayli kızdırmışa benziyor” yorumunu yaptı. 

Kılıçdaroğlu’nun videosu için “Şunu ifade etmeliyim ki ülkeme dair hiç bu kadar umutlanmamıştım. Son günlerde bana bu kadar iyi gelen başka bir şey olmamıştı” yorumunu yapan Çakır, Erdoğan’ın “Bu zata kimse inancını, mezhebini, meşrebini sormadı. Durduk yere mezhep üzerinden tartışma çıkartıyor, fitne ateşi yakıyor. Niçin yaşın 74’e geldikten sonra, birdenbire mezhebi kimliğinle kamuoyunun huzuruna çıkma ihtiyacı duydun?” sözlerini hatırlattı. 

Çakır, şunları kaydetti:

“Çok acayip bir yaklaşım. Bir kimsenin Alevi olduğunu söylemesi niçin fitne ateşi yakmak olsun?  Bu ülkede Alevi bir vatandaşın yüksek sesle Alevi olduğunu söylemesi art niyetli bir şey mi? Mezhep tartışması çıkarmak mı?

Sahiden mi? Madem öyle Sayın Cumhurbaşkanı 2014 yılında Kemal Bey’e ‘Ben Sünni olduğumu rahatça söylüyorum sen de çık Alevi olduğunu söyle’ diye niye sesleniyordunuz? Amacın Sünni kitlelere Kılıçdaroğlu’nun Alevi olduğunu haber vermek değil miydi? Böylece Kılıçdaroğlu’na oy vermemelerini sağlamak değil miydi?!” 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir