Son kez MGK toplantısına katılan Orgeneral Musa Avsever’den Erdoğan’a: Size müteşekkirim, sarılmak istiyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu toplantısına son kez katılan komutanlara hediyelerini takdim etti. Askerliğe 1971 yılında başladığını söyleyen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Erdoğan’a, “Size müteşekkirim, sarılmak istiyorum” dedi. Erdoğan, “Kendisi duygulandı, biz de duygulandık. Sağ ol” diyerek Orgeneral Musa Avsever’e sarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MGK, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı. Son kez MGK toplantısına katılan, 30 Ağustos’ta emekliye ayrılacak olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve MGK Genel Sekreter Yardımcısı Tuğgeneral Alper Eser‘e, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından saat ve çini hediye edildi.

Burada bir konuşma gerçekleştirerek askerliğe 1971 yılında başladığını söyleyen Avsever, bir askerin gelebileceği en üst seviyeye geldiğini, bu şura ile emekliye ayrıldığını belirterek Erdoğan’a teşekkür etti. Konuşması sırasında duygulanan Avsever’e sarılan Erdoğan, “Kendisi duygulandı, biz de duygulandık. Sağ ol” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN – MGK bildirisi açıklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir