‘Türk’ler sahada bir arada

G.Saray’dan tarihi bir adım… Sarı-kırmızılıların Karabağ ile Bakü’de oynadığı özel maç birçok işbirliğini beraberinde getirirken, en ilginç teklif, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten geldi. Özbek, tüm Türk devleti takımlarının bir araya gelebileceği turnuva önerisinde bulundu.

Özbek’in, Azerbaycan’ın eski Cumhurbaşkanı ve ulusal lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 100. yılı nedeniyle bir öneride bulunduğu, “Türk devletlerinden takımların katılacağı bir turnuva yaparsak çok iyi olur” dediği belirtildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de bu teklife çok sıcak baktığı öğrenildi.

Aliyev’in, Karabağ ile Galatasaray arasındaki bir sonraki maçın Karabağ’da oynanması talimatını verdiği de öğrenildi. Karabağ’da maçların oynayacağı bir stadın olmadığının hatırlatılması üzerine ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın bu konuda hemen harekete geçilmesi talimatını verdiği ve ağustos sonu gibi bir maçın yapılmasının planlandığı belirtildi.Galatasaray ile Karabağ arasında Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanan müsabakaya Azerbaycanlı futbolseverler büyük ilgi göstermiş ve maçı 60 bini aşkın kişi izlemişti.Dursun Özbek, Karabağ Başkanı Tahir Gozel ile de çok sıcak bir kaynaşma içine girdiği, iki kulübün bundan sonra çok daha yakın temasta bulunacağı vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir