1.20 faizli konut kredisinin tüm detayları belli oldu! İşte başvuru şartları

DAMLA BAYLAN / GÜNBOYU

Düşük faizli konut kredisinin şartları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İlk defa konut sahibi olacak olan kişiler için istenen şartlardan birinin belli bir süredir o şehirde bulunma şartı olabileceği ifade ediliyor. 1.20 faizli konut kredisinde beklentilerden biri de vadenin 15 yıla uzaması oldu.

Orta Vadeli Program kapsamında ilk defa ev sahibi olacak vatandaşlar için düşük faizli kredi başvurusu gündemdeki yerini aldı. Kredi kampanyasının ayrıntıları sık sık sorgulanıyor. Sabah’ın haberine göre, söz konusu kredinin 15 sene (180 ay) vade imkanı ve 1.20 faiz oranına sahip olması bekleniyor.

Kampanya hakkındaki çalışmaların kısa sürede tamamlanması beklenmekte.

1.20 FAİZLİ KONUT KREDİSİ ŞARTLARI NELER?

1.20 düşük faizli konut kredisinden hiç evi olmayan kişiler faydalanabilecek.
Önceleri benzer kampanyalarda, örneğin taşınmazı alacağı bölgede yakın zamanda konut satmamış olmak, kişi hisseli bir konuta sahip olsa da bu hisse oranının %50 oranından fazla olmaması gibi kriterler söz konusu olabilir.

VADE VE FAİZ ORANI BELLİ OLDU MU?

Önceki kampanyalara bakıldığında kredi vade süresinin uzatılması beklenmekte. Düşük faizli ev kampanyası ile ilk evini alacak kişilere 120 ay dışında 15 sene yani 180 aya kadar bir vadelendirme imkanı verilebilir. Ayrıca ikinci evine alacak olan kişilere de evin değerinin %90’ı yerine %22.5 oranında kredi imkanı sunulabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir