Bahçeli’den ABD’ye: Artık yeter

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, “31 Mart, tarih kaydığı için aynı gün değil gerçi ama yine de sembolik 31 Mart… Yerel seçimlerde ya gerici ordular, avcı taburları ya da hareket ordusu kazanacak.” diyen sanatçı Zülfü Livaneli’yle ilgili sert ifadeler kullandı.

Bahçeli, “Bunlar Türkiye karşıtlığında buluşan, millete en ağır hakaretleri reva gören, sandığı küçümseyen yeni yetme yobaz zihniyetlerdir.” dedi.

ABD’ye de sert sözlerle yüklenen Devlet Bahçeli şunları söyledi:

“ABD sözde müttefik bir ülkedir ancak Türkiye’ye karşı yapmadığı kötülük oynamadığı oyun saçmadığı nifak neredeyse kalmamıştır. Artık yeter. Gözümüzün içine baka baka sırtımıza hançer yemeye sabır ve tahammülümüzün kalmadığını cümle aleme haykırıyoruz.”

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“İSRAİL VE ABD HESABINI VERECEK”

Bir günah adasında serveti olan insanlık defolarının kız çocuklarına iğrenç muameleleri bir skandal ve barbarlıktır. İsrail masum halkın kanını dökerken ABD’de sinagog altındaki yasa dışı tünellerden insan ticaretine, pedofiliye ve organ mafyasına dair bulgular elde edilmiştir. Batı’nın çürüyen toplum bünyesinin saçtığı habis virüsler aynı anda dünyanın diğer coğrafyalarına da bulaşmaktadır. Bize göre hakim uluslararası sistem çöküş aşamasına geçmiştir.

21. yüzyılda soykırım suçu işleyen İsrail’in Lahey’deki yargılanması yeni gelişmeleri tetikleme ihtimali taşıyor. ABD’nin de itibar kaybettiği açıktır. İnancım odur ki İsrail ve ABD günü geldiğinde damla damla akıttıkları kanların hesabını mutlaka vereceklerdir.

Bilhassa Amerikalılar, ABD’ye sahip çıkmalı. Tarihin hiçbir döneminde zulüm ayakta kalmış, kan dökerek, sömürerek, yağmalayarak varlığını sürdürebilmiş bir devlete tesadüf edilememiştir. ABD, sözde müttefik bir ülkedir ancak Türkiye’ye karşı yapmadığı kötülük, oynamadığı oyun, tezgahlamadığı saldırı, saçmadığı nifak neredeyse son 74 yıldır yapmadığı kalmamıştır.

TERÖRE TEPKİ

Ekonomik krizlerin altına bakınız, terör saldırılarının , bölgesel gerilimlerin arkasına bakınız, yine aynı mihrak çıkacaktır. FETÖ’nün, DAEŞ’in, PKK’nın, YPG’nin, kimliksiz STK’ların sahipleri açık açık söylüyorum, Brüksel-Washington hattındadır. Artık yeter diyoruz. Türk Milleti ve Türkiye diriliş ve yükselişe geçtikçe ya bir terör saldırısı ya da bir yaptırım tehdidi ortaya çıkmaktadır.

7 Ekim 2023’te başlayan İsrail saldırılarına eşzamanlı olarak Türkiye’ye yönelik terör kartı devreye sokulmuş, 31 vatan evladı şehit edilmiştir.

40 yıldır kanlı eylemleriyle PKK terörünün bir sonuç değil bir vasıta bir amaç değil bir araç olduğu bilinmektedir. PKK’nın Türkiye üzerinde emelleri olan her develtin kullandığı, uluslararası ve uluslarüstü bir baskı ve pazarlık aracı olarak şiddete ve teröre başvurduğu ortadır.

Yıllardır PKK terörü ile haklı mücadelemize köstek olan, terörizmin çok sayıda can kaybına göz yuman uluslararası camia, İsrail saldırılarında sessiz kalarak ikiyüzlü siyasetini bir kez daha sergilemiştir.

Terör son bulmalı, şiddet ortadan kalkmalıdır. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne ve kahraman TSK’ya inancımız tamdır.

Hiçbir terörist ya da yandaşı dağda, bayırda, ovada, belediyede, şehirde ve de TBMM’de barınmamalı, tutulmalıdır. Hepinizin bildiği gibi terörle mücadele aslında bölücülükle mücadelenin sadece bir bölümüdür.

AYM BAŞKANINA TEPKİ

“AYM kararlarını uygulamamanın gerekçesi olmaz” diyen Bay Zühtü’ye sormak isterim ki acaba şehitlerimizin dökülen kanlarının gerekçesini analarımızın gözyaşlarını izah edecek yürek sende ve senin gibi gibi düşünen diğer mahkeme üyelerinde var mıdır? Sen yanlış mahkeme kararının derdindesin biz aziz vatanın derdindeyiz.

Mahkum Can Atalay ile ilgili kararında Meclis’te derhal okutulmasını istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir