Mahmut Tanal’la Osman Gökçek arasında ‘jelibon’ tartışması

TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Milletvekili Osman Gökçek ile CHP’li vekiller Mahmut Tanal ve Burcu Köksal arasında tartışma çıktı. Gökçek, ülke genelinde belediyeler içinde en pahalı su ve en pahalı otobüs biletinin Ankara’da satıldığını söyledi. Tanal, Gökçek’in sözlerine tepki gösterirken, Köksal ise “Ankara’yı parsel parsel satan jeliboncuların bu kürsüye çıkıp CHP belediyelerini eleştirmeye hakkı yok” dedi. Birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ araya girip tartışmayı sonlandırdı.

‘KEŞKE SESİNİZİ SEÇİM ÖNCESİ PKK TERÖR ÖRGÜTÜ, KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLERKEN DE ÇIKARSAYDINIZ’

AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, yerel yönetim değerlendirmeleri konusundaki konuşmasında, CHP’li belediyeleri eleştirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın verdiği sözleri yerine getirmediğini ifade eden Gökçek, ülke genelinde belediyeler içinde en pahalı su ve en pahalı otobüs biletinin Ankara’da satıldığını ileri sürdü. CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Gökçek’in CHP’li belediyeler hakkında sözlerine tepki gösterdi. Bunun üzerine Gökçek, “Keşke şu sesinizi, seçim öncesi PKK terör örgütü Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklerken de çıkarsaydınız” sözleriyle Tanal’a karşılık verdi.

‘ANKARA’YI PARSEL PARSEL SATAN JELİBONCULARIN BU KÜRSÜYE ÇIKIP CHP BELEDİYELERİNİ ELEŞTİRMEYE HAKKI YOK’

Daha sonra söz alan, CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, “Ankara’yı parsel parsel satan jeliboncuların bu kürsüye çıkıp CHP belediyelerini eleştirmeye hakkı yok. Çözüm süreci adı altında PKK’lı teröristleri Habur’da davulla zurnayla karşılayan, çadır mahkemelerinde beraat ettirenlerin ‘PKK terör örgütü Kılıçdaroğlu’nu destekledi’ diyecek yüzleri yok. Biz teflon gibiyiz. İsteseniz de terör bize yapışmaz. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Dün de bugün de yarın da her zaman yaşadığımız müddetçe bütün terör örgütlerinin karşısında olacağız. Terörle ilişkili birilerini görmek istiyorsanız dönüp önce aynaya bakacaksınız.” diye konuştu.

BEKİR BOZDAĞ TARTIŞMAYI SONLANDIRDI

Köksal, birleşimi yöneten Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ’a, “Bir terör örgütü ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanını aynı kefeye koyamaz.” diyerek müdahale etmesini istedi. CHP’li Tanal, Osman Gökçek’e, FETÖ’nün okullarında okuduğunu söyleyerek, “Terör örgütü arıyorsan, terör örgütünün okullarından mezun olan adam sen değil misin?” diye konuştu. Tartışmaların uzaması üzerine, birleşimi yöneten Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ araya girerek sonlandırdı.

MELİH GÖKÇEK’İN JELİBON OLAYI NEDİR?

Gazeteci Murat Muratoğlu, X hesabından petrol rezervi keşif haberlerine gönderme yapmak için “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı” diye paylaşım yapmıştı. Melih Gökçek ise katıldığı bir canlı yayında bu gelişmeyi aktararak, “Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon, jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım” diye konuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir