Özdağ Starbucks’ta: “Salakların düşündüğünün aksine…”

İsrail’in Gazze’ye yönelik ablukası devam ederken, çeşitli marka ve firmalar İsrail’e destek verdikleri gerekçesiyle hem dünyada hem Türkiye’de protesto ediliyor. İsrail’e destek verdiği belirtilen Starbucks protestoların hedefinde oldu.

Daha önce Kocaeli’de Starbucks’ta oturan gençlerin içeceklerine müdahale eden gruplar görülürken son olarak Adana’da bir kişi Starbucks’a silahlı saldırı düzenledi ve olayın ardından tutuklandı. Yine Mersin’de Starbucks’ta vatandaşları taciz eden bir şahıs polise tokat attıktan sonra gözaltına alındı.

ÖZDAĞ: “KAHVENİZİ DÖKMEYE GELMEDİM”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan dikkat çeken bir ziyaret geldi. Samsun’a giden Özdağ ve Zafer Partililer, Starbucks’ta gençleri ziyaret etti. Özdağ ziyarette gençlerle fotoğraf çektirirken “Kahvenizi dökmeye değil, gönlünüzü almaya geldim gençler” dedi. Özdağ o anları sosyal medya hesabından da paylaştı.

Özdağ şunları söyledi:

“Çocuklar merhaba. Merak etmeyin ben kahveleri dökmeye gelmedim. Afiyet olsun. Samsun Atakum’da Starbucks’tayız. Bazı salakların düşündüğünün aksine burada kahvelerini içip sohbet eden gençlerin hiçbirisi İsrail’i desteklemiyor. İsrail’i esas destekleyenler Starbucks’ta kahve döken salaklar ve onların arkasındaki ağababaları. Türkiye’nin neresinde olursanız olun istediğiniz gibi hayatınızı sürebilirsiniz. Kimse size karışamaz. Hayat tarzınıza, ne içtiğinize, nerede içtiğinize müdahale edemez, etmemeli. Kimse de sizi siyasi görüşlerinizden dolayı yargılayamaz. İstediğiniz gibi düşünür ve bunu ifade edebilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir